Skrzydła husarskie

Skrzydła husarskie oraz zbroja i szyszak zdobiony piórami – wykonane przez Pana Macieja Ryskę. W naszej manufakturze dobieramy pióra prawe i lewe a w miarę możliwości wielkość i podobny wzór. Na skrzydła husarskie najczęściej używamy 60 piór z czego 30 jest lewych 30 prawych. Pan Maciej użył jeszcze drobnych piór wypełniających przestrzenie pomiędzy dutkami. Na takie skrzydła nadają się pióra zarówno gęsie jak i indycze od 20cm długości nawet do 35cm.

Wianek wielkanocny

Piękny wianek Wielkanocny wykonany przez Panią Ewelinę Przybyłowicz z moimi piórami.

Czas realizacji zamówienia

Realizację zamówień rozpoczynamy natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Ze względu na indywidualnie podejście do klienta oraz ilość zamówień, ten czas może wydłużyć się do dwóch dni roboczych.

Rodzaje piór

Bardzo trudny temat, nie jest to naukowy wykład a raczej informacja jakie pióra mogą Państwo spotkać w naszym sklepie i jakie są ich cechy
Mamy kilka rodzai piór a mianowicie:
pióra ze skrzydeł czyli lotki:
Tego tupu pióra wykorzystujemy przede wszystkim do wykonywania pióropuszy, łapaczy snów, kolczyków, oraz oczywiście skrzydeł i skrzydeł husarskich, ponadto w kaligrafii. Pióra te mogę mieć od 5 nawet do 40cm i oczywiście bardzo rożną szerokość i kształt.
pióra sterówki– to pióra z ogona ptaków. Duże pióra konturowe, wachlarzowato osadzone przy ogonie. ich zastosowanie jest podobne jak lotek stąd często w opisie używam zamiennie.
Zaletą obu rodzai piór jest to że są sztywne i mają niewielką ( lub wcale) ilość puchu.
Pióra puchowe ( okrywowe)- to mięciutkie piórka z dużą ilością puchu lub samym puchem, piórka mają od 3-20cm długości i oczywiście różną szerokość. Bardzo szerokie zastosowanie w rękodzielnictwie, wędkarstwie, krawiectwie…
Pióra siodłowe – bardzo efektowne pióra z grzbietu koguta, mają zastosowanie przede wszystkim do produkcji przynęt wędkarskich i oczywiście do produkcji ozdób.